
36' Round Glass Top Marble Shelf Gold Base Coffee Table By Homeroots
glass top, marble shelf and rounded metal frame gives this table a unique and exquisite look that is hard to resist. it will provide a beautiful way to serve tea or coffee just as it stands out in your decor. the shelf provides elegant storage for books, magazines and eye-catching accessories. its enduring design and gold finish will rub off in your decor. dimensions: 36".
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 36in D x 16in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Gold |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376276 |
| Product UPC: | 4512822895086 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Shelf Gold Base Coffee Table |
| 36 Round Glass Marble Shelf |
| Gold Base Coffee Table |
| Glass Marble Shelf Gold Base |
| Base Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images







36' Round Glass Top Marble Shelf Gold Base Coffee Table By Homeroots
glass top, marble shelf and rounded metal frame gives this table a unique and exquisite look that is hard to resist. it will provide a beautiful way to serve tea or coffee just as it stands out in your decor. the shelf provides elegant storage for books, magazines and eye-catching accessories. its enduring design and gold finish will rub off in your decor. dimensions: 36".
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 36in D x 16in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Gold |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376276 |
| Product UPC: | 4512822895086 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Shelf Gold Base Coffee Table |
| 36 Round Glass Marble Shelf |
| Gold Base Coffee Table |
| Glass Marble Shelf Gold Base |
| Base Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
glass top, marble shelf and rounded metal frame gives this table a unique and exquisite look that is hard to resist. it will provide a beautiful way to serve tea or coffee just as it stands out in your decor. the shelf provides elegant storage for books, magazines and eye-catching accessories. its enduring design and gold finish will rub off in your decor. dimensions: 36".
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 36in D x 16in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Gold |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376276 |
| Product UPC: | 4512822895086 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Shelf Gold Base Coffee Table |
| 36 Round Glass Marble Shelf |
| Gold Base Coffee Table |
| Glass Marble Shelf Gold Base |
| Base Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























