
36" Gothic Inspired Arch Wood Wall Mirror By Homeroots
Add some vintage style charm to your bedroom, living room, hallway or any room with the 36" Arch Wall Mirror. This decorative mirror is handcrafted of wood and features an angular wood inset design and pointed pattern giving it the shape and look of a Gothic-style window that brings impressive depth and beauty to any room. Grand in size, this gorgeous arched mirror gives off rustic and vintage good vibes. 36" x 15.8" x 1"
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 15.75" W x 1" D |
| Product Color: | Natural wood |
| Product Finish: | Varnish |
| Product Material: | MDF |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 373331 |
| Product UPC: | 4512839442389 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



36" Gothic Inspired Arch Wood Wall Mirror By Homeroots
Add some vintage style charm to your bedroom, living room, hallway or any room with the 36" Arch Wall Mirror. This decorative mirror is handcrafted of wood and features an angular wood inset design and pointed pattern giving it the shape and look of a Gothic-style window that brings impressive depth and beauty to any room. Grand in size, this gorgeous arched mirror gives off rustic and vintage good vibes. 36" x 15.8" x 1"
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 15.75" W x 1" D |
| Product Color: | Natural wood |
| Product Finish: | Varnish |
| Product Material: | MDF |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 373331 |
| Product UPC: | 4512839442389 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add some vintage style charm to your bedroom, living room, hallway or any room with the 36" Arch Wall Mirror. This decorative mirror is handcrafted of wood and features an angular wood inset design and pointed pattern giving it the shape and look of a Gothic-style window that brings impressive depth and beauty to any room. Grand in size, this gorgeous arched mirror gives off rustic and vintage good vibes. 36" x 15.8" x 1"
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 15.75" W x 1" D |
| Product Color: | Natural wood |
| Product Finish: | Varnish |
| Product Material: | MDF |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 373331 |
| Product UPC: | 4512839442389 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























