
35" Walnut Mdf Cabinet_Enclosed Storage Entertainment Center By Homeroots
Experience Entertainment Right In The Comfort Of Your Own Home With The 35" Walnut Mdf Cabinet_Enclosed Storage Entertainment Center. A Cord Cut Out Hole Is Ideal For Wire And Cable Managment To Keep Your Space Looking Tidy. Convert Your Room Into A Special Place With Your Favorite Collectibles And Tv Accessories That Is Suitable For Living Room, Bedroom, Or Office. 16.2" H X 35.3" W X 17.8" D
Specifications
| Product Dimensions: | 16.2" H x 35.3" W x 17.8" D |
| Product Material: | MDF |
| Product Color: | Brown |
| Product Weight: | 56.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 396549 |
| Product UPC: | 808230066939 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images







35" Walnut Mdf Cabinet_Enclosed Storage Entertainment Center By Homeroots
Experience Entertainment Right In The Comfort Of Your Own Home With The 35" Walnut Mdf Cabinet_Enclosed Storage Entertainment Center. A Cord Cut Out Hole Is Ideal For Wire And Cable Managment To Keep Your Space Looking Tidy. Convert Your Room Into A Special Place With Your Favorite Collectibles And Tv Accessories That Is Suitable For Living Room, Bedroom, Or Office. 16.2" H X 35.3" W X 17.8" D
Specifications
| Product Dimensions: | 16.2" H x 35.3" W x 17.8" D |
| Product Material: | MDF |
| Product Color: | Brown |
| Product Weight: | 56.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 396549 |
| Product UPC: | 808230066939 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Experience Entertainment Right In The Comfort Of Your Own Home With The 35" Walnut Mdf Cabinet_Enclosed Storage Entertainment Center. A Cord Cut Out Hole Is Ideal For Wire And Cable Managment To Keep Your Space Looking Tidy. Convert Your Room Into A Special Place With Your Favorite Collectibles And Tv Accessories That Is Suitable For Living Room, Bedroom, Or Office. 16.2" H X 35.3" W X 17.8" D
Specifications
| Product Dimensions: | 16.2" H x 35.3" W x 17.8" D |
| Product Material: | MDF |
| Product Color: | Brown |
| Product Weight: | 56.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 396549 |
| Product UPC: | 808230066939 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























