
35" Gold Mirror By Homeroots
Decorate your space with an adornment thats inventive and distinctive at the same time with this captivating mirror. Its both exceptional and tasteful, and its tough as well. As for measurements, they are 40 for height, 1 for width, and 37.6 for depth, and it weighs 41.4 pounds. If you want a useful, stunning, and long-lasting mirror, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 40" W x 1" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Finish: | Gold |
| Product Material: | Mirror |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 284406 |
| Product UPC: | 689805025403 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $644.91
-65%$644.91
$225.72More Images

35" Gold Mirror By Homeroots
Decorate your space with an adornment thats inventive and distinctive at the same time with this captivating mirror. Its both exceptional and tasteful, and its tough as well. As for measurements, they are 40 for height, 1 for width, and 37.6 for depth, and it weighs 41.4 pounds. If you want a useful, stunning, and long-lasting mirror, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 40" W x 1" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Finish: | Gold |
| Product Material: | Mirror |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 284406 |
| Product UPC: | 689805025403 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Decorate your space with an adornment thats inventive and distinctive at the same time with this captivating mirror. Its both exceptional and tasteful, and its tough as well. As for measurements, they are 40 for height, 1 for width, and 37.6 for depth, and it weighs 41.4 pounds. If you want a useful, stunning, and long-lasting mirror, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 40" W x 1" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Finish: | Gold |
| Product Material: | Mirror |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 284406 |
| Product UPC: | 689805025403 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























