
34" Gray Recliners By Homeroots
From Morning Coffee To Evening Tv/Movie Nights And Everything In Between, This Cozy Chair Will Be A Welcome Addition To Your Rest And Relaxation Routine. Recliners Are A Comfortable And Practical Option For Living Room, Family Room, Den, Bedroom, Or Nursery. 41-Inch H X 34-Inch W X 37-Inch D
Specifications
| Product Dimensions: | 41" H x 34" W x 37" D |
| Product Material: | Velvet |
| Product Color: | Gray |
| Product Weight: | 110.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 318860 |
| Product UPC: | 614486163205 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| The Color Of The Legs Is Gray. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




34" Gray Recliners By Homeroots
From Morning Coffee To Evening Tv/Movie Nights And Everything In Between, This Cozy Chair Will Be A Welcome Addition To Your Rest And Relaxation Routine. Recliners Are A Comfortable And Practical Option For Living Room, Family Room, Den, Bedroom, Or Nursery. 41-Inch H X 34-Inch W X 37-Inch D
Specifications
| Product Dimensions: | 41" H x 34" W x 37" D |
| Product Material: | Velvet |
| Product Color: | Gray |
| Product Weight: | 110.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 318860 |
| Product UPC: | 614486163205 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| The Color Of The Legs Is Gray. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
From Morning Coffee To Evening Tv/Movie Nights And Everything In Between, This Cozy Chair Will Be A Welcome Addition To Your Rest And Relaxation Routine. Recliners Are A Comfortable And Practical Option For Living Room, Family Room, Den, Bedroom, Or Nursery. 41-Inch H X 34-Inch W X 37-Inch D
Specifications
| Product Dimensions: | 41" H x 34" W x 37" D |
| Product Material: | Velvet |
| Product Color: | Gray |
| Product Weight: | 110.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 318860 |
| Product UPC: | 614486163205 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| The Color Of The Legs Is Gray. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























