
34" Brown Recliners By Homeroots
Features A Warm Brown Coloration That Will Easily Blend With The Colors Of Your Room. Whether You Are Starting Your Day, Ending Your Day, Or Sneaking In A Cat Nap In Between, This Chair Is A Welcome Addition To Your Space And Self-Care Routine. Recliners Are A Comfortable And Practical Option For Living Room, Family Room, Den, Bedroom, Or Nursery. 41-Inch H X 34-Inch W X 37-Inch D
Specifications
| Product Dimensions: | 41" H x 34" W x 37" D |
| Product Material: | Bone |
| Product Color: | Brown |
| Product Weight: | 99.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 318864 |
| Product UPC: | 614486163243 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| The Color Of The Legs Is Brown. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




34" Brown Recliners By Homeroots
Features A Warm Brown Coloration That Will Easily Blend With The Colors Of Your Room. Whether You Are Starting Your Day, Ending Your Day, Or Sneaking In A Cat Nap In Between, This Chair Is A Welcome Addition To Your Space And Self-Care Routine. Recliners Are A Comfortable And Practical Option For Living Room, Family Room, Den, Bedroom, Or Nursery. 41-Inch H X 34-Inch W X 37-Inch D
Specifications
| Product Dimensions: | 41" H x 34" W x 37" D |
| Product Material: | Bone |
| Product Color: | Brown |
| Product Weight: | 99.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 318864 |
| Product UPC: | 614486163243 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| The Color Of The Legs Is Brown. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Features A Warm Brown Coloration That Will Easily Blend With The Colors Of Your Room. Whether You Are Starting Your Day, Ending Your Day, Or Sneaking In A Cat Nap In Between, This Chair Is A Welcome Addition To Your Space And Self-Care Routine. Recliners Are A Comfortable And Practical Option For Living Room, Family Room, Den, Bedroom, Or Nursery. 41-Inch H X 34-Inch W X 37-Inch D
Specifications
| Product Dimensions: | 41" H x 34" W x 37" D |
| Product Material: | Bone |
| Product Color: | Brown |
| Product Weight: | 99.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 318864 |
| Product UPC: | 614486163243 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| The Color Of The Legs Is Brown. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























