
33" White End Table With Shelf By Homeroots
Distinctive In Style The 33" White End Table With Shelf Radiates A Versatile Charm. This Table Is Made From Manufactured Wood In A White Color Throughout The Base And Top. Includes A Single Shelf For Handy Storage Or Display Space. Side Tables Are A Great Way To Flank Your Sofa, Use As An Accent Next To Your Favorite Chair, Or Can Even Be Used Bedside. You Can Match It With Other Pieces To Get The Ideal Look For Your Place. 32.5" H X 11.75" W X 36" D
Specifications
| Product Dimensions: | 32.5" H x 11.75" W x 36" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Product Weight: | 28.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332816 |
| Product UPC: | 4512822774121 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $228.59
-65%$228.59
$80.01More Images



33" White End Table With Shelf By Homeroots
Distinctive In Style The 33" White End Table With Shelf Radiates A Versatile Charm. This Table Is Made From Manufactured Wood In A White Color Throughout The Base And Top. Includes A Single Shelf For Handy Storage Or Display Space. Side Tables Are A Great Way To Flank Your Sofa, Use As An Accent Next To Your Favorite Chair, Or Can Even Be Used Bedside. You Can Match It With Other Pieces To Get The Ideal Look For Your Place. 32.5" H X 11.75" W X 36" D
Specifications
| Product Dimensions: | 32.5" H x 11.75" W x 36" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Product Weight: | 28.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332816 |
| Product UPC: | 4512822774121 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Distinctive In Style The 33" White End Table With Shelf Radiates A Versatile Charm. This Table Is Made From Manufactured Wood In A White Color Throughout The Base And Top. Includes A Single Shelf For Handy Storage Or Display Space. Side Tables Are A Great Way To Flank Your Sofa, Use As An Accent Next To Your Favorite Chair, Or Can Even Be Used Bedside. You Can Match It With Other Pieces To Get The Ideal Look For Your Place. 32.5" H X 11.75" W X 36" D
Specifications
| Product Dimensions: | 32.5" H x 11.75" W x 36" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Product Weight: | 28.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332816 |
| Product UPC: | 4512822774121 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























