
33" Deep Taupe End Table With Shelf By Homeroots
Distinctive In Style The 33" Deep Taupe End Table With Shelf Radiates A Versatile Charm. This Table Features Quality Construction From Manufactured Wood And An Updated Monotone Color Scheme With Deep Taupe As The Main Color On Both The Top And The Base. Help To Keep Your Space Organized With The Included Single Shelf. Side Tables Are A Great Way To Flank Your Sofa, Use As An Accent Next To Your Favorite Chair, Or Can Even Be Used Bedside. You Can Also Use It As An Entryway Table To Hold Your Keys. 32.5" H X 11.75" W X 36" D
Specifications
| Product Dimensions: | 32.5" H x 11.75" W x 36" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Deep Taupe |
| Product Weight: | 28.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332817 |
| Product UPC: | 4512822776408 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $228.59
-65%$228.59
$80.01More Images




33" Deep Taupe End Table With Shelf By Homeroots
Distinctive In Style The 33" Deep Taupe End Table With Shelf Radiates A Versatile Charm. This Table Features Quality Construction From Manufactured Wood And An Updated Monotone Color Scheme With Deep Taupe As The Main Color On Both The Top And The Base. Help To Keep Your Space Organized With The Included Single Shelf. Side Tables Are A Great Way To Flank Your Sofa, Use As An Accent Next To Your Favorite Chair, Or Can Even Be Used Bedside. You Can Also Use It As An Entryway Table To Hold Your Keys. 32.5" H X 11.75" W X 36" D
Specifications
| Product Dimensions: | 32.5" H x 11.75" W x 36" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Deep Taupe |
| Product Weight: | 28.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332817 |
| Product UPC: | 4512822776408 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Distinctive In Style The 33" Deep Taupe End Table With Shelf Radiates A Versatile Charm. This Table Features Quality Construction From Manufactured Wood And An Updated Monotone Color Scheme With Deep Taupe As The Main Color On Both The Top And The Base. Help To Keep Your Space Organized With The Included Single Shelf. Side Tables Are A Great Way To Flank Your Sofa, Use As An Accent Next To Your Favorite Chair, Or Can Even Be Used Bedside. You Can Also Use It As An Entryway Table To Hold Your Keys. 32.5" H X 11.75" W X 36" D
Specifications
| Product Dimensions: | 32.5" H x 11.75" W x 36" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Deep Taupe |
| Product Weight: | 28.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332817 |
| Product UPC: | 4512822776408 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























