
32" White End Table With Two Shelves By Homeroots
Optimize Your Space And Add Some Charm To Your Room With The 32" White End Table With Two Shelves. This Table Features Quality Construction From Manufactured Wood And An Updated Monotone Color Scheme With White As The Main Color On Both The Top And The Base. Includes 2 Shelves For Additional Storage Or Display Space. Side Tables Are A Great Way To Flank Your Sofa, Use As An Accent Next To Your Favorite Chair, Or Can Even Be Used Bedside. You Can Also Use It As An Entryway Table To Hold Your Keys. 32" H X 11.5" W X 11.5" D
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 11.5" W x 11.5" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Product Weight: | 13.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332840 |
| Product UPC: | 4512822773117 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $136.66
-65%$136.66
$47.83More Images



32" White End Table With Two Shelves By Homeroots
Optimize Your Space And Add Some Charm To Your Room With The 32" White End Table With Two Shelves. This Table Features Quality Construction From Manufactured Wood And An Updated Monotone Color Scheme With White As The Main Color On Both The Top And The Base. Includes 2 Shelves For Additional Storage Or Display Space. Side Tables Are A Great Way To Flank Your Sofa, Use As An Accent Next To Your Favorite Chair, Or Can Even Be Used Bedside. You Can Also Use It As An Entryway Table To Hold Your Keys. 32" H X 11.5" W X 11.5" D
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 11.5" W x 11.5" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Product Weight: | 13.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332840 |
| Product UPC: | 4512822773117 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Optimize Your Space And Add Some Charm To Your Room With The 32" White End Table With Two Shelves. This Table Features Quality Construction From Manufactured Wood And An Updated Monotone Color Scheme With White As The Main Color On Both The Top And The Base. Includes 2 Shelves For Additional Storage Or Display Space. Side Tables Are A Great Way To Flank Your Sofa, Use As An Accent Next To Your Favorite Chair, Or Can Even Be Used Bedside. You Can Also Use It As An Entryway Table To Hold Your Keys. 32" H X 11.5" W X 11.5" D
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 11.5" W x 11.5" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Product Weight: | 13.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332840 |
| Product UPC: | 4512822773117 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























