
32" Lux Red Velvet and Gold Armchair By Homeroots
Turn your living room into a palace with our Lux Red Velvet and Gold Armchair. The soft and vibrant red velvet upholstery and gold angular geometric frame is a good way to convey class and a high fashion sensibility. Sophisticated and glamorous, this chair would be a great pop of pizazz to your space. 31.5 x 22.4 x 28
Specifications
| Product Dimensions: | 31.5" H x 22.4" W x 28" D |
| Product Color: | Red |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 473832 |
| Product UPC: | 606114594420 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $700.28
-65%$700.28
$245.10More Images




32" Lux Red Velvet and Gold Armchair By Homeroots
Turn your living room into a palace with our Lux Red Velvet and Gold Armchair. The soft and vibrant red velvet upholstery and gold angular geometric frame is a good way to convey class and a high fashion sensibility. Sophisticated and glamorous, this chair would be a great pop of pizazz to your space. 31.5 x 22.4 x 28
Specifications
| Product Dimensions: | 31.5" H x 22.4" W x 28" D |
| Product Color: | Red |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 473832 |
| Product UPC: | 606114594420 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Turn your living room into a palace with our Lux Red Velvet and Gold Armchair. The soft and vibrant red velvet upholstery and gold angular geometric frame is a good way to convey class and a high fashion sensibility. Sophisticated and glamorous, this chair would be a great pop of pizazz to your space. 31.5 x 22.4 x 28
Specifications
| Product Dimensions: | 31.5" H x 22.4" W x 28" D |
| Product Color: | Red |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 473832 |
| Product UPC: | 606114594420 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























