
32" Deep Taupe End Table With Two Shelves By Homeroots
Optimize Your Space And Add Some Charm To Your Room With The 32" Deep Taupe End Table With Two Shelves. This Table Is Made From Manufactured Wood In A Deep Taupe Color Throughout The Base And Top. There Are 2 Shelves That Will Help To Keep Clutter At Bay. Side Tables Are A Great Way To Flank Your Sofa, Use As An Accent Next To Your Favorite Chair, Or Can Even Be Used Bedside. This Versatile Table Is A Great Accent For Most Any Room. 32" H X 11.5" W X 11.5" D
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 11.5" W x 11.5" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Deep Taupe |
| Product Weight: | 13.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332841 |
| Product UPC: | 4512822773124 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $144.89
-65%$144.89
$50.71More Images



32" Deep Taupe End Table With Two Shelves By Homeroots
Optimize Your Space And Add Some Charm To Your Room With The 32" Deep Taupe End Table With Two Shelves. This Table Is Made From Manufactured Wood In A Deep Taupe Color Throughout The Base And Top. There Are 2 Shelves That Will Help To Keep Clutter At Bay. Side Tables Are A Great Way To Flank Your Sofa, Use As An Accent Next To Your Favorite Chair, Or Can Even Be Used Bedside. This Versatile Table Is A Great Accent For Most Any Room. 32" H X 11.5" W X 11.5" D
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 11.5" W x 11.5" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Deep Taupe |
| Product Weight: | 13.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332841 |
| Product UPC: | 4512822773124 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Optimize Your Space And Add Some Charm To Your Room With The 32" Deep Taupe End Table With Two Shelves. This Table Is Made From Manufactured Wood In A Deep Taupe Color Throughout The Base And Top. There Are 2 Shelves That Will Help To Keep Clutter At Bay. Side Tables Are A Great Way To Flank Your Sofa, Use As An Accent Next To Your Favorite Chair, Or Can Even Be Used Bedside. This Versatile Table Is A Great Accent For Most Any Room. 32" H X 11.5" W X 11.5" D
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 11.5" W x 11.5" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Deep Taupe |
| Product Weight: | 13.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332841 |
| Product UPC: | 4512822773124 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























