
32" Antiqued Brushed Brass Round Wall Mirror By Homeroots
Inspired by a minimalist industrial aesthethic, the Antiqued Brush Brass Round Wall Mirror is a distinguished focal point for your entryway, hallway, bathroom, or industrial loft. Made from high-quality stainless steel in a unique brushed brass finish, this stylish mirror will blend in seamlessly with your home decor and enhance its design sensibility. A well made, good looking wall mirror that is updated, classic, and not fussy 32" x 32" x 1"
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 32" W x 1" D |
| Product Color: | Brass |
| Product Finish: | Brushed Brass |
| Product Material: | Stainless Steel |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401208 |
| Product UPC: | 808230095236 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




32" Antiqued Brushed Brass Round Wall Mirror By Homeroots
Inspired by a minimalist industrial aesthethic, the Antiqued Brush Brass Round Wall Mirror is a distinguished focal point for your entryway, hallway, bathroom, or industrial loft. Made from high-quality stainless steel in a unique brushed brass finish, this stylish mirror will blend in seamlessly with your home decor and enhance its design sensibility. A well made, good looking wall mirror that is updated, classic, and not fussy 32" x 32" x 1"
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 32" W x 1" D |
| Product Color: | Brass |
| Product Finish: | Brushed Brass |
| Product Material: | Stainless Steel |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401208 |
| Product UPC: | 808230095236 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Inspired by a minimalist industrial aesthethic, the Antiqued Brush Brass Round Wall Mirror is a distinguished focal point for your entryway, hallway, bathroom, or industrial loft. Made from high-quality stainless steel in a unique brushed brass finish, this stylish mirror will blend in seamlessly with your home decor and enhance its design sensibility. A well made, good looking wall mirror that is updated, classic, and not fussy 32" x 32" x 1"
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 32" W x 1" D |
| Product Color: | Brass |
| Product Finish: | Brushed Brass |
| Product Material: | Stainless Steel |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401208 |
| Product UPC: | 808230095236 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























