
31" Gray And Gold Linen Barrel Chair By Homeroots
This 31" Gray And Gold Linen Barrel Chair Will Add A Beautiful Decorative Accent To Your Decor. Built To Last This Barrel Chair Is Finished In Gray Linen To Give Your Room A Great Update. The Sturdy Inner Frame Is Built With High Quality Metal, Includes Armrests, And Features A Tight Back That Is Accented With Soft And Comfortable Cushioning. 28.7" H X 30.7" W X 29.5" D
Specifications
| Product Dimensions: | 28.7" H x 30.7" W x 29.5" D |
| Product Material: | Steel |
| Product Color: | Gray |
| Product Weight: | 37.80 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 395039 |
| Product UPC: | 808230051836 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $574.54
-65%$574.54
$201.09More Images








31" Gray And Gold Linen Barrel Chair By Homeroots
This 31" Gray And Gold Linen Barrel Chair Will Add A Beautiful Decorative Accent To Your Decor. Built To Last This Barrel Chair Is Finished In Gray Linen To Give Your Room A Great Update. The Sturdy Inner Frame Is Built With High Quality Metal, Includes Armrests, And Features A Tight Back That Is Accented With Soft And Comfortable Cushioning. 28.7" H X 30.7" W X 29.5" D
Specifications
| Product Dimensions: | 28.7" H x 30.7" W x 29.5" D |
| Product Material: | Steel |
| Product Color: | Gray |
| Product Weight: | 37.80 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 395039 |
| Product UPC: | 808230051836 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This 31" Gray And Gold Linen Barrel Chair Will Add A Beautiful Decorative Accent To Your Decor. Built To Last This Barrel Chair Is Finished In Gray Linen To Give Your Room A Great Update. The Sturdy Inner Frame Is Built With High Quality Metal, Includes Armrests, And Features A Tight Back That Is Accented With Soft And Comfortable Cushioning. 28.7" H X 30.7" W X 29.5" D
Specifications
| Product Dimensions: | 28.7" H x 30.7" W x 29.5" D |
| Product Material: | Steel |
| Product Color: | Gray |
| Product Weight: | 37.80 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 395039 |
| Product UPC: | 808230051836 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























