
31.5" Modern Rustic Silver Twigs Barrel Style Floor Vase By Homeroots
Contemporary by design, the Modern Rustic Silver Twigs Barrel Style Floor Vase is a made of buffed high grade aluminum that is then buffed to a shiny silver. The abstract design of the twigs decorative vase is open and airy and will add a unique and fashionable look to your space. The large size makes it an impressive centerpiece, on the mantel, or as a floor vase. 31.5"" x 9" x 9"
Specifications
| Product Dimensions: | 31.5" H x 9" W x 9" D |
| Product Color: | Rough Silver |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 354634 |
| Product UPC: | 4512839595955 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $202.98
-65%$202.98
$71.04More Images



31.5" Modern Rustic Silver Twigs Barrel Style Floor Vase By Homeroots
Contemporary by design, the Modern Rustic Silver Twigs Barrel Style Floor Vase is a made of buffed high grade aluminum that is then buffed to a shiny silver. The abstract design of the twigs decorative vase is open and airy and will add a unique and fashionable look to your space. The large size makes it an impressive centerpiece, on the mantel, or as a floor vase. 31.5"" x 9" x 9"
Specifications
| Product Dimensions: | 31.5" H x 9" W x 9" D |
| Product Color: | Rough Silver |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 354634 |
| Product UPC: | 4512839595955 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Contemporary by design, the Modern Rustic Silver Twigs Barrel Style Floor Vase is a made of buffed high grade aluminum that is then buffed to a shiny silver. The abstract design of the twigs decorative vase is open and airy and will add a unique and fashionable look to your space. The large size makes it an impressive centerpiece, on the mantel, or as a floor vase. 31.5"" x 9" x 9"
Specifications
| Product Dimensions: | 31.5" H x 9" W x 9" D |
| Product Color: | Rough Silver |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 354634 |
| Product UPC: | 4512839595955 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























