
30 Inches Leatherette Swivel Barstool Gray And Brown By Benzara
Add a casual seating to your bar space with the introduction of this Barstool that comes with padded seat and cushioned backrest for a comfortable seating experience. Incorporated with a 360 degree swivel mechanism, it is upholstered with gray faux leather.
Specifications
| Product Dimensions: | 42 H x 19.5 W x 21 L |
| Product Material: | Metal, Solid Wood and Faux Leather |
| Product Color: | Gray and Brown |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM236355 |
| Product UPC: | 192551599932 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Barstool |
| Offers a padded seat and cushioned backrest |
| Upholstered with faux leather |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $744.97
-65%$744.97
$260.74More Images




30 Inches Leatherette Swivel Barstool Gray And Brown By Benzara
Add a casual seating to your bar space with the introduction of this Barstool that comes with padded seat and cushioned backrest for a comfortable seating experience. Incorporated with a 360 degree swivel mechanism, it is upholstered with gray faux leather.
Specifications
| Product Dimensions: | 42 H x 19.5 W x 21 L |
| Product Material: | Metal, Solid Wood and Faux Leather |
| Product Color: | Gray and Brown |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM236355 |
| Product UPC: | 192551599932 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Barstool |
| Offers a padded seat and cushioned backrest |
| Upholstered with faux leather |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a casual seating to your bar space with the introduction of this Barstool that comes with padded seat and cushioned backrest for a comfortable seating experience. Incorporated with a 360 degree swivel mechanism, it is upholstered with gray faux leather.
Specifications
| Product Dimensions: | 42 H x 19.5 W x 21 L |
| Product Material: | Metal, Solid Wood and Faux Leather |
| Product Color: | Gray and Brown |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM236355 |
| Product UPC: | 192551599932 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Barstool |
| Offers a padded seat and cushioned backrest |
| Upholstered with faux leather |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























