
30" Gray And Gold Velvet Tufted Club Chair By Homeroots
Stylish, Elegant And Fully Functional, The 30" Gray And Gold Velvet Tufted Club Chair Adds A Touch Of Panache To Any Set Up. This Gorgeous Solid Color Gray Club Chair Is Masterfully Upholstered In Durable Velvet. The High Quality Solid Wood Inner Frame Flaunts Convenient Armrests And A Tufted Back That Are Complimented By Soft And Comfortable Cushioning. 26.8" H X 29.9" W X 27.6" D
Specifications
| Product Dimensions: | 26.8" H x 29.9" W x 27.6" D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Gray |
| Product Weight: | 26.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 394997 |
| Product UPC: | 808230051416 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $573.99
-65%$573.99
$200.90More Images








30" Gray And Gold Velvet Tufted Club Chair By Homeroots
Stylish, Elegant And Fully Functional, The 30" Gray And Gold Velvet Tufted Club Chair Adds A Touch Of Panache To Any Set Up. This Gorgeous Solid Color Gray Club Chair Is Masterfully Upholstered In Durable Velvet. The High Quality Solid Wood Inner Frame Flaunts Convenient Armrests And A Tufted Back That Are Complimented By Soft And Comfortable Cushioning. 26.8" H X 29.9" W X 27.6" D
Specifications
| Product Dimensions: | 26.8" H x 29.9" W x 27.6" D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Gray |
| Product Weight: | 26.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 394997 |
| Product UPC: | 808230051416 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stylish, Elegant And Fully Functional, The 30" Gray And Gold Velvet Tufted Club Chair Adds A Touch Of Panache To Any Set Up. This Gorgeous Solid Color Gray Club Chair Is Masterfully Upholstered In Durable Velvet. The High Quality Solid Wood Inner Frame Flaunts Convenient Armrests And A Tufted Back That Are Complimented By Soft And Comfortable Cushioning. 26.8" H X 29.9" W X 27.6" D
Specifications
| Product Dimensions: | 26.8" H x 29.9" W x 27.6" D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Gray |
| Product Weight: | 26.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 394997 |
| Product UPC: | 808230051416 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























