
3 Piece Wooden Counter Height Set In Gray Oak Chrome By Homeroots
This contemporary counter height set is perfect for any dining, bar or game area. The bar table in gray oak finish features an interesting metal pipe designed bottom. the 2 matching stools include a gray oak wooden seat and stand. this collection is perfect for any small dining space. Table Measures: 26"w x 54"l x 36"h, Stool: 24"h
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 54in W x 26in D x 36in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Gray Oak & Chrome |
| Product Color: | Gray Oak & Chrome |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839714455 |
| Product SKU: | 343829 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Piece Wooden Counter Height Set |
| Counter Height Set Gray Oak |
| Wooden Counter Height Set |
| Piece Wooden Counter Height |
| Wooden Counter Height Set Gray |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
3 Piece Wooden Counter Height Set In Gray Oak Chrome By Homeroots
This contemporary counter height set is perfect for any dining, bar or game area. The bar table in gray oak finish features an interesting metal pipe designed bottom. the 2 matching stools include a gray oak wooden seat and stand. this collection is perfect for any small dining space. Table Measures: 26"w x 54"l x 36"h, Stool: 24"h
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 54in W x 26in D x 36in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Gray Oak & Chrome |
| Product Color: | Gray Oak & Chrome |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839714455 |
| Product SKU: | 343829 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Piece Wooden Counter Height Set |
| Counter Height Set Gray Oak |
| Wooden Counter Height Set |
| Piece Wooden Counter Height |
| Wooden Counter Height Set Gray |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This contemporary counter height set is perfect for any dining, bar or game area. The bar table in gray oak finish features an interesting metal pipe designed bottom. the 2 matching stools include a gray oak wooden seat and stand. this collection is perfect for any small dining space. Table Measures: 26"w x 54"l x 36"h, Stool: 24"h
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 54in W x 26in D x 36in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Gray Oak & Chrome |
| Product Color: | Gray Oak & Chrome |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839714455 |
| Product SKU: | 343829 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Piece Wooden Counter Height Set |
| Counter Height Set Gray Oak |
| Wooden Counter Height Set |
| Piece Wooden Counter Height |
| Wooden Counter Height Set Gray |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























