
3 Piece Counter Height Set In Faux Marble Gray And Black By Homeroots
The 3 piece pack counter height set is perfect for any small dining space. This casual table features a smooth faux marble rectangular top with silver metal straight legs. The 2 matching rectangular stools include a padded seat cushion in black faux leather with gray metal straight leg with footrest support. Table Measures: 24"W x 32"L x 36"H, Stool: 24"H
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 24in W x 32in D x 36in H |
| Product Material: | Metal |
| Finish: | Faux Marble, Gray & Black PU |
| Product Color: | Faux Marble, Gray & Black PU |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839714424 |
| Product SKU: | 343963 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Counter Height Set Faux Marble |
| Piece Counter Height Set Faux |
| Height Set Faux Marble Gray |
| Piece Counter Height Set |
| Height Set Faux Marble |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $302.78
-65%$302.78
$105.973 Piece Counter Height Set In Faux Marble Gray And Black By Homeroots
The 3 piece pack counter height set is perfect for any small dining space. This casual table features a smooth faux marble rectangular top with silver metal straight legs. The 2 matching rectangular stools include a padded seat cushion in black faux leather with gray metal straight leg with footrest support. Table Measures: 24"W x 32"L x 36"H, Stool: 24"H
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 24in W x 32in D x 36in H |
| Product Material: | Metal |
| Finish: | Faux Marble, Gray & Black PU |
| Product Color: | Faux Marble, Gray & Black PU |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839714424 |
| Product SKU: | 343963 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Counter Height Set Faux Marble |
| Piece Counter Height Set Faux |
| Height Set Faux Marble Gray |
| Piece Counter Height Set |
| Height Set Faux Marble |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The 3 piece pack counter height set is perfect for any small dining space. This casual table features a smooth faux marble rectangular top with silver metal straight legs. The 2 matching rectangular stools include a padded seat cushion in black faux leather with gray metal straight leg with footrest support. Table Measures: 24"W x 32"L x 36"H, Stool: 24"H
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 24in W x 32in D x 36in H |
| Product Material: | Metal |
| Finish: | Faux Marble, Gray & Black PU |
| Product Color: | Faux Marble, Gray & Black PU |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839714424 |
| Product SKU: | 343963 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Counter Height Set Faux Marble |
| Piece Counter Height Set Faux |
| Height Set Faux Marble Gray |
| Piece Counter Height Set |
| Height Set Faux Marble |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























