
3 Panel Pink Room Divider with Cut Square Wood Design By Homeroots
This 3 panel felluride will bring an organic style to your home with this beautiful natural wood room divider. Each panel features hand cut square wood pieces to create the design. Whether you want to divide a room, add privacy, or create a backdrop, this three-panel screen is sure to add a beautiful element to your homes decor.
Specifications
| Product Dimensions: | 72" H x 59" W x 1.5" D |
| Product Color: | Pink |
| Product Material: | Paulownia wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 376799 |
| Product UPC: | 4512839434995 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $538.26
-65%$538.26
$188.39More Images




3 Panel Pink Room Divider with Cut Square Wood Design By Homeroots
This 3 panel felluride will bring an organic style to your home with this beautiful natural wood room divider. Each panel features hand cut square wood pieces to create the design. Whether you want to divide a room, add privacy, or create a backdrop, this three-panel screen is sure to add a beautiful element to your homes decor.
Specifications
| Product Dimensions: | 72" H x 59" W x 1.5" D |
| Product Color: | Pink |
| Product Material: | Paulownia wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 376799 |
| Product UPC: | 4512839434995 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This 3 panel felluride will bring an organic style to your home with this beautiful natural wood room divider. Each panel features hand cut square wood pieces to create the design. Whether you want to divide a room, add privacy, or create a backdrop, this three-panel screen is sure to add a beautiful element to your homes decor.
Specifications
| Product Dimensions: | 72" H x 59" W x 1.5" D |
| Product Color: | Pink |
| Product Material: | Paulownia wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 376799 |
| Product UPC: | 4512839434995 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























