
3 Panel Light Blue Shutter Screen Room Divider By Homeroots
Add a little privacy to your place and hide the cluttered space with the inclusion of this 3 panel light blue shutter screen. The fitted slats allows gentle light filtering. This room divider is great for sectioning off any space in any room and serves as a beautiful accent. This piece will give you style and design to any settings.
Specifications
| Product Dimensions: | 67" H x 48" W x 1.5" D |
| Product Color: | Light Blue |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 376802 |
| Product UPC: | 4512839434964 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $447.25
-65%$447.25
$156.54More Images



















3 Panel Light Blue Shutter Screen Room Divider By Homeroots
Add a little privacy to your place and hide the cluttered space with the inclusion of this 3 panel light blue shutter screen. The fitted slats allows gentle light filtering. This room divider is great for sectioning off any space in any room and serves as a beautiful accent. This piece will give you style and design to any settings.
Specifications
| Product Dimensions: | 67" H x 48" W x 1.5" D |
| Product Color: | Light Blue |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 376802 |
| Product UPC: | 4512839434964 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a little privacy to your place and hide the cluttered space with the inclusion of this 3 panel light blue shutter screen. The fitted slats allows gentle light filtering. This room divider is great for sectioning off any space in any room and serves as a beautiful accent. This piece will give you style and design to any settings.
Specifications
| Product Dimensions: | 67" H x 48" W x 1.5" D |
| Product Color: | Light Blue |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 376802 |
| Product UPC: | 4512839434964 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























