
29" Grey Faux Leather And Black Arm Chair By Homeroots
Unique And Decorative, This 29" Grey Faux Leather And Black Arm Chair Will Leave A Lasting Impression. This Gorgeous Solid Color Grey Arm Chair Is Masterfully Upholstered In Durable Faux Leather. The Sturdy Inner Frame Is Built With High Quality Plywood, Includes Armrests, And Features A Open Back That Is Accented With Soft And Comfortable Cushioning. 35.8" H X 29.1" W X 33.9" D
Specifications
| Product Dimensions: | 35.8" H x 29.1" W x 33.9" D |
| Product Material: | Steel |
| Product Color: | Gray |
| Product Weight: | 31.20 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 395057 |
| Product UPC: | 808230052017 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $753.95
-65%$753.95
$263.88More Images








29" Grey Faux Leather And Black Arm Chair By Homeroots
Unique And Decorative, This 29" Grey Faux Leather And Black Arm Chair Will Leave A Lasting Impression. This Gorgeous Solid Color Grey Arm Chair Is Masterfully Upholstered In Durable Faux Leather. The Sturdy Inner Frame Is Built With High Quality Plywood, Includes Armrests, And Features A Open Back That Is Accented With Soft And Comfortable Cushioning. 35.8" H X 29.1" W X 33.9" D
Specifications
| Product Dimensions: | 35.8" H x 29.1" W x 33.9" D |
| Product Material: | Steel |
| Product Color: | Gray |
| Product Weight: | 31.20 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 395057 |
| Product UPC: | 808230052017 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Unique And Decorative, This 29" Grey Faux Leather And Black Arm Chair Will Leave A Lasting Impression. This Gorgeous Solid Color Grey Arm Chair Is Masterfully Upholstered In Durable Faux Leather. The Sturdy Inner Frame Is Built With High Quality Plywood, Includes Armrests, And Features A Open Back That Is Accented With Soft And Comfortable Cushioning. 35.8" H X 29.1" W X 33.9" D
Specifications
| Product Dimensions: | 35.8" H x 29.1" W x 33.9" D |
| Product Material: | Steel |
| Product Color: | Gray |
| Product Weight: | 31.20 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 395057 |
| Product UPC: | 808230052017 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























