
29" Beige Sherpa And Gold Arm Chair By Homeroots
Give Your Living Room, Bedroom, Or Office A Facelift With This Beautifully Crafted 29" Beige Sherpa And Gold Arm Chair. Built To Last This Arm Chair Is Finished In Solid Beige Sherpa To Give Your Room A Great Update. Giving The Chair Stability And Structure, The Inner Frame Is Constructed With High Quality Solid Wood, Includes Comfy Armrests, And Features A Camel Back That Comes Complete With Soft And Comfortable Cushioning. 29.9" H X 28.7" W X 26.4" D
Specifications
| Product Dimensions: | 29.9" H x 28.7" W x 26.4" D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Beige |
| Product Weight: | 38.00 Pounds |
| Product Assembly: | Partial Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 395005 |
| Product UPC: | 808230051492 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $583.58
-65%$583.58
$204.25More Images







29" Beige Sherpa And Gold Arm Chair By Homeroots
Give Your Living Room, Bedroom, Or Office A Facelift With This Beautifully Crafted 29" Beige Sherpa And Gold Arm Chair. Built To Last This Arm Chair Is Finished In Solid Beige Sherpa To Give Your Room A Great Update. Giving The Chair Stability And Structure, The Inner Frame Is Constructed With High Quality Solid Wood, Includes Comfy Armrests, And Features A Camel Back That Comes Complete With Soft And Comfortable Cushioning. 29.9" H X 28.7" W X 26.4" D
Specifications
| Product Dimensions: | 29.9" H x 28.7" W x 26.4" D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Beige |
| Product Weight: | 38.00 Pounds |
| Product Assembly: | Partial Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 395005 |
| Product UPC: | 808230051492 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Give Your Living Room, Bedroom, Or Office A Facelift With This Beautifully Crafted 29" Beige Sherpa And Gold Arm Chair. Built To Last This Arm Chair Is Finished In Solid Beige Sherpa To Give Your Room A Great Update. Giving The Chair Stability And Structure, The Inner Frame Is Constructed With High Quality Solid Wood, Includes Comfy Armrests, And Features A Camel Back That Comes Complete With Soft And Comfortable Cushioning. 29.9" H X 28.7" W X 26.4" D
Specifications
| Product Dimensions: | 29.9" H x 28.7" W x 26.4" D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Beige |
| Product Weight: | 38.00 Pounds |
| Product Assembly: | Partial Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 395005 |
| Product UPC: | 808230051492 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























