
28 Inches 2 Drawer Wooden Nightstand With Turned Legs Silver By Benzara
Embellish the aesthetics of your interior with the introduction of this Nightstand, which offers 2 smooth gliding drawers to keep your essential organized. Constructed from the combination of pine wood, particle wood and MDF, it is accented in the hue of silver.
Specifications
| Product Dimensions: | 28 H x 28 W x 17 L |
| Product Material: | Solid Wood, Particle Board and MDF |
| Product Color: | Silver |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM232110 |
| Product UPC: | 192551578289 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Nightstand |
| 2 Smooth gliding drawers |
| Mission bail pull handles |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $642.21
-65%$642.21
$224.77More Images




28 Inches 2 Drawer Wooden Nightstand With Turned Legs Silver By Benzara
Embellish the aesthetics of your interior with the introduction of this Nightstand, which offers 2 smooth gliding drawers to keep your essential organized. Constructed from the combination of pine wood, particle wood and MDF, it is accented in the hue of silver.
Specifications
| Product Dimensions: | 28 H x 28 W x 17 L |
| Product Material: | Solid Wood, Particle Board and MDF |
| Product Color: | Silver |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM232110 |
| Product UPC: | 192551578289 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Nightstand |
| 2 Smooth gliding drawers |
| Mission bail pull handles |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Embellish the aesthetics of your interior with the introduction of this Nightstand, which offers 2 smooth gliding drawers to keep your essential organized. Constructed from the combination of pine wood, particle wood and MDF, it is accented in the hue of silver.
Specifications
| Product Dimensions: | 28 H x 28 W x 17 L |
| Product Material: | Solid Wood, Particle Board and MDF |
| Product Color: | Silver |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM232110 |
| Product UPC: | 192551578289 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Nightstand |
| 2 Smooth gliding drawers |
| Mission bail pull handles |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























