
27" Silver Metal Table Lamp With White Classic Empire Shade By Homeroots
Bring of level of elegance and charm to your space with this good looking 27" silver metal table lamp with white classic empire shade. A gorgeous silver metal base bring just the right amount of pizzazz to this fabulous lamp. This good looking lamp includes a fabric classic empire shaped shade. Use this lamp anywhere and elevate the look of the whole space. It is perfect for virtually any decor. 27" H x 14" W x 14" D
Specifications
| Product Dimensions: | 27" H x 14" W x 14" D |
| Product Color: | Satin and Nickel |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 468547 |
| Product UPC: | 606114542148 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $129.13
-65%$129.13
$45.20More Images





27" Silver Metal Table Lamp With White Classic Empire Shade By Homeroots
Bring of level of elegance and charm to your space with this good looking 27" silver metal table lamp with white classic empire shade. A gorgeous silver metal base bring just the right amount of pizzazz to this fabulous lamp. This good looking lamp includes a fabric classic empire shaped shade. Use this lamp anywhere and elevate the look of the whole space. It is perfect for virtually any decor. 27" H x 14" W x 14" D
Specifications
| Product Dimensions: | 27" H x 14" W x 14" D |
| Product Color: | Satin and Nickel |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 468547 |
| Product UPC: | 606114542148 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring of level of elegance and charm to your space with this good looking 27" silver metal table lamp with white classic empire shade. A gorgeous silver metal base bring just the right amount of pizzazz to this fabulous lamp. This good looking lamp includes a fabric classic empire shaped shade. Use this lamp anywhere and elevate the look of the whole space. It is perfect for virtually any decor. 27" H x 14" W x 14" D
Specifications
| Product Dimensions: | 27" H x 14" W x 14" D |
| Product Color: | Satin and Nickel |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 468547 |
| Product UPC: | 606114542148 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























