
27 Inches Saddle Seat Leatherette Counter Stool Cream And Brown By Benzara
Add a casual seating to your kitchen island with the introduction of this Counter Stool that comes with padded seat and cushioned backrest for a comfortable seating experience. Incorporated with a saddle seat and curved backrest, it is upholstered with cream faux leather.
Specifications
| Product Dimensions: | 36.25 H x 21 W x 20.5 L |
| Product Material: | Metal, Solid Wood and Faux Leather |
| Product Color: | Cream and Brown |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM236365 |
| Product UPC: | 192551600034 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Counter Stool |
| Incorporates saddle seat |
| Padded seat and curved cushioned backrest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $642.21
-65%$642.21
$224.77More Images




27 Inches Saddle Seat Leatherette Counter Stool Cream And Brown By Benzara
Add a casual seating to your kitchen island with the introduction of this Counter Stool that comes with padded seat and cushioned backrest for a comfortable seating experience. Incorporated with a saddle seat and curved backrest, it is upholstered with cream faux leather.
Specifications
| Product Dimensions: | 36.25 H x 21 W x 20.5 L |
| Product Material: | Metal, Solid Wood and Faux Leather |
| Product Color: | Cream and Brown |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM236365 |
| Product UPC: | 192551600034 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Counter Stool |
| Incorporates saddle seat |
| Padded seat and curved cushioned backrest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a casual seating to your kitchen island with the introduction of this Counter Stool that comes with padded seat and cushioned backrest for a comfortable seating experience. Incorporated with a saddle seat and curved backrest, it is upholstered with cream faux leather.
Specifications
| Product Dimensions: | 36.25 H x 21 W x 20.5 L |
| Product Material: | Metal, Solid Wood and Faux Leather |
| Product Color: | Cream and Brown |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM236365 |
| Product UPC: | 192551600034 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Counter Stool |
| Incorporates saddle seat |
| Padded seat and curved cushioned backrest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























