
25' X 23' Champagne And Clear Glass End Table By Homeroots
Brighten your beloved home with our uniquely styled end table that conjures with resonate beauty. It is creatively designed with a lot of details to add novel elegance and style to any room. Featuring a clear glass tempered round top and champagne curved X-shape support base, our gorgeous end table has got clean lines and solid construction that will continue to serve as a perfect accent to your living room setting.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 23in W x 1in D x 25in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Clear / Champagne |
| Finish: | Champagne & Clear Glass |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286054 |
| Product UPC: | 689211811812 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Champagne Clear Glass End Table |
| 25 23 Champagne Clear Glass |
| 23 Champagne Clear Glass End |
| 23 Champagne Clear Glass |
| Glass End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $239.39
-65%$239.39
$83.79More Images



25' X 23' Champagne And Clear Glass End Table By Homeroots
Brighten your beloved home with our uniquely styled end table that conjures with resonate beauty. It is creatively designed with a lot of details to add novel elegance and style to any room. Featuring a clear glass tempered round top and champagne curved X-shape support base, our gorgeous end table has got clean lines and solid construction that will continue to serve as a perfect accent to your living room setting.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 23in W x 1in D x 25in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Clear / Champagne |
| Finish: | Champagne & Clear Glass |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286054 |
| Product UPC: | 689211811812 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Champagne Clear Glass End Table |
| 25 23 Champagne Clear Glass |
| 23 Champagne Clear Glass End |
| 23 Champagne Clear Glass |
| Glass End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brighten your beloved home with our uniquely styled end table that conjures with resonate beauty. It is creatively designed with a lot of details to add novel elegance and style to any room. Featuring a clear glass tempered round top and champagne curved X-shape support base, our gorgeous end table has got clean lines and solid construction that will continue to serve as a perfect accent to your living room setting.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 23in W x 1in D x 25in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Clear / Champagne |
| Finish: | Champagne & Clear Glass |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286054 |
| Product UPC: | 689211811812 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Champagne Clear Glass End Table |
| 25 23 Champagne Clear Glass |
| 23 Champagne Clear Glass End |
| 23 Champagne Clear Glass |
| Glass End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























