
25" Silver Metal Gourd Table Lamp With White Tapered Drum Shade By Homeroots
Embrace the good life with this hard working and stylish 25" silver metal gourd table lamp with white tapered drum shade. The base of this lamp is made of silver metal. The silver of this lamp creates a nice contrast with the white fabric tapered drum shaped shade. Use this lamp anywhere and elevate the look of the whole space. The perfect lamp to create just the right natural and soothing light in your space. 24.5" H x 12" W x 12" D
Specifications
| Product Dimensions: | 24.5" H x 12" W x 12" D |
| Product Color: | Silver and White |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 468588 |
| Product UPC: | 606114542551 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





25" Silver Metal Gourd Table Lamp With White Tapered Drum Shade By Homeroots
Embrace the good life with this hard working and stylish 25" silver metal gourd table lamp with white tapered drum shade. The base of this lamp is made of silver metal. The silver of this lamp creates a nice contrast with the white fabric tapered drum shaped shade. Use this lamp anywhere and elevate the look of the whole space. The perfect lamp to create just the right natural and soothing light in your space. 24.5" H x 12" W x 12" D
Specifications
| Product Dimensions: | 24.5" H x 12" W x 12" D |
| Product Color: | Silver and White |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 468588 |
| Product UPC: | 606114542551 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Embrace the good life with this hard working and stylish 25" silver metal gourd table lamp with white tapered drum shade. The base of this lamp is made of silver metal. The silver of this lamp creates a nice contrast with the white fabric tapered drum shaped shade. Use this lamp anywhere and elevate the look of the whole space. The perfect lamp to create just the right natural and soothing light in your space. 24.5" H x 12" W x 12" D
Specifications
| Product Dimensions: | 24.5" H x 12" W x 12" D |
| Product Color: | Silver and White |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 468588 |
| Product UPC: | 606114542551 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























