
24" White Lass Sculpture By Homeroots
Enhance your rooms with something both artistic and unique with this lovely decorative sculpture. Its style is both one of a kind and contemporary, and its durable as well. As for measurements, they are 24 for height, 12 for width, and 9 for depth, and it weighs 8.5 pounds. If you want a practical, gorgeous, and long-lasting decorative sculpture, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 12" W x 9" D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 284060 |
| Product UPC: | 689805022051 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





24" White Lass Sculpture By Homeroots
Enhance your rooms with something both artistic and unique with this lovely decorative sculpture. Its style is both one of a kind and contemporary, and its durable as well. As for measurements, they are 24 for height, 12 for width, and 9 for depth, and it weighs 8.5 pounds. If you want a practical, gorgeous, and long-lasting decorative sculpture, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 12" W x 9" D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 284060 |
| Product UPC: | 689805022051 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Enhance your rooms with something both artistic and unique with this lovely decorative sculpture. Its style is both one of a kind and contemporary, and its durable as well. As for measurements, they are 24 for height, 12 for width, and 9 for depth, and it weighs 8.5 pounds. If you want a practical, gorgeous, and long-lasting decorative sculpture, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 12" W x 9" D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 284060 |
| Product UPC: | 689805022051 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























