
24" White End Table With Shelf By Homeroots
Optimize Your Space And Add Some Charm To Your Room With The 24" White End Table With Shelf. This Table Features Quality Construction From Manufactured Wood And An Updated Monotone Color Scheme With White As The Main Color On Both The Top And The Base. Help To Keep Your Space Organized With The Included Single Shelf. An Ideal Location For Placing Your Snacks And Drinks, And A Place To Keep Your Lamp, Frames, Or Other Accessories. You Can Match It With Other Pieces To Get The Ideal Look For Your Place. 24.25" H X 14" W X 17.25" D
Specifications
| Product Dimensions: | 24.25" H x 14" W x 17.25" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Product Weight: | 18.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332736 |
| Product UPC: | 4512822781518 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $125.53
-65%$125.53
$43.94More Images




24" White End Table With Shelf By Homeroots
Optimize Your Space And Add Some Charm To Your Room With The 24" White End Table With Shelf. This Table Features Quality Construction From Manufactured Wood And An Updated Monotone Color Scheme With White As The Main Color On Both The Top And The Base. Help To Keep Your Space Organized With The Included Single Shelf. An Ideal Location For Placing Your Snacks And Drinks, And A Place To Keep Your Lamp, Frames, Or Other Accessories. You Can Match It With Other Pieces To Get The Ideal Look For Your Place. 24.25" H X 14" W X 17.25" D
Specifications
| Product Dimensions: | 24.25" H x 14" W x 17.25" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Product Weight: | 18.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332736 |
| Product UPC: | 4512822781518 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Optimize Your Space And Add Some Charm To Your Room With The 24" White End Table With Shelf. This Table Features Quality Construction From Manufactured Wood And An Updated Monotone Color Scheme With White As The Main Color On Both The Top And The Base. Help To Keep Your Space Organized With The Included Single Shelf. An Ideal Location For Placing Your Snacks And Drinks, And A Place To Keep Your Lamp, Frames, Or Other Accessories. You Can Match It With Other Pieces To Get The Ideal Look For Your Place. 24.25" H X 14" W X 17.25" D
Specifications
| Product Dimensions: | 24.25" H x 14" W x 17.25" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Product Weight: | 18.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332736 |
| Product UPC: | 4512822781518 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























