
24" White And Marble Marble And Polyresin Rectangular End Table By Homeroots
Show Off Your Exquisite Taste With This 24" White And Marble Marble And Polyresin Rectangular End Table. The Base Of This Table Is Made From Polyresin In A White Color That Is A Nice Contrast To The Marble Marble Tabletop. A Great Accent On Either Side Of The Sofa Or Bed, This Adorable End Or Side Table Is Just What You Need. You Can Match It With Other Pieces To Get The Ideal Look For Your Place. 24" H X 26" W X 28" D
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 26" W x 28" D |
| Product Material: | Resin, Marble |
| Product Base Material: | Polyresin |
| Product Color: | White |
| Product Weight: | 53.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 486371 |
| Product UPC: | 606114066910 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Curved Apron |
| Marble Top |
| Queen Anne Legs |
| Scrolled Ornamental Details |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





24" White And Marble Marble And Polyresin Rectangular End Table By Homeroots
Show Off Your Exquisite Taste With This 24" White And Marble Marble And Polyresin Rectangular End Table. The Base Of This Table Is Made From Polyresin In A White Color That Is A Nice Contrast To The Marble Marble Tabletop. A Great Accent On Either Side Of The Sofa Or Bed, This Adorable End Or Side Table Is Just What You Need. You Can Match It With Other Pieces To Get The Ideal Look For Your Place. 24" H X 26" W X 28" D
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 26" W x 28" D |
| Product Material: | Resin, Marble |
| Product Base Material: | Polyresin |
| Product Color: | White |
| Product Weight: | 53.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 486371 |
| Product UPC: | 606114066910 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Curved Apron |
| Marble Top |
| Queen Anne Legs |
| Scrolled Ornamental Details |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Show Off Your Exquisite Taste With This 24" White And Marble Marble And Polyresin Rectangular End Table. The Base Of This Table Is Made From Polyresin In A White Color That Is A Nice Contrast To The Marble Marble Tabletop. A Great Accent On Either Side Of The Sofa Or Bed, This Adorable End Or Side Table Is Just What You Need. You Can Match It With Other Pieces To Get The Ideal Look For Your Place. 24" H X 26" W X 28" D
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 26" W x 28" D |
| Product Material: | Resin, Marble |
| Product Base Material: | Polyresin |
| Product Color: | White |
| Product Weight: | 53.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 486371 |
| Product UPC: | 606114066910 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Curved Apron |
| Marble Top |
| Queen Anne Legs |
| Scrolled Ornamental Details |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























