
24" Mirrored And Manufactured Wood Square End Table By Homeroots
Show Off Your Exquisite Taste With This 24" Mirrored And Manufactured Wood Square End Table. Side Tables Are A Great Way To Flank Your Sofa, Use As An Accent Next To Your Favorite Chair, Or Can Even Be Used Bedside. You Can Also Use It As An Entryway Table To Hold Your Keys. 24" H X 16" W X 16" D
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 16" W x 16" D |
| Product Material: | Composite Wood, Mirror, Acrylic |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Clear |
| Product Weight: | 35.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 486376 |
| Product UPC: | 606114066965 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leg Dimension: 16" X 16" X 20"H |
| Table Is Versatile With Many Possible Uses. Use As: End Table, Side Table, Bedside Table, Nightstand, Or Snack Table. |
| Table Top Thickness: 4" |
| This Square Table Will Be The Perfect Centerpiece To Your Room. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $355.11
-65%$355.11
$124.29More Images




24" Mirrored And Manufactured Wood Square End Table By Homeroots
Show Off Your Exquisite Taste With This 24" Mirrored And Manufactured Wood Square End Table. Side Tables Are A Great Way To Flank Your Sofa, Use As An Accent Next To Your Favorite Chair, Or Can Even Be Used Bedside. You Can Also Use It As An Entryway Table To Hold Your Keys. 24" H X 16" W X 16" D
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 16" W x 16" D |
| Product Material: | Composite Wood, Mirror, Acrylic |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Clear |
| Product Weight: | 35.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 486376 |
| Product UPC: | 606114066965 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leg Dimension: 16" X 16" X 20"H |
| Table Is Versatile With Many Possible Uses. Use As: End Table, Side Table, Bedside Table, Nightstand, Or Snack Table. |
| Table Top Thickness: 4" |
| This Square Table Will Be The Perfect Centerpiece To Your Room. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Show Off Your Exquisite Taste With This 24" Mirrored And Manufactured Wood Square End Table. Side Tables Are A Great Way To Flank Your Sofa, Use As An Accent Next To Your Favorite Chair, Or Can Even Be Used Bedside. You Can Also Use It As An Entryway Table To Hold Your Keys. 24" H X 16" W X 16" D
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 16" W x 16" D |
| Product Material: | Composite Wood, Mirror, Acrylic |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Clear |
| Product Weight: | 35.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 486376 |
| Product UPC: | 606114066965 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leg Dimension: 16" X 16" X 20"H |
| Table Is Versatile With Many Possible Uses. Use As: End Table, Side Table, Bedside Table, Nightstand, Or Snack Table. |
| Table Top Thickness: 4" |
| This Square Table Will Be The Perfect Centerpiece To Your Room. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























