
24" Gray End Table With Shelf By Homeroots
Show Off Your Exquisite Taste With This 24" Gray End Table With Shelf. This Table Features Quality Construction From Manufactured Wood And An Updated Monotone Color Scheme With Gray As The Main Color On Both The Top And The Base. Includes A Single Shelf For Handy Storage Or Display Space. An Ideal Location For Placing Your Snacks And Drinks, And A Place To Keep Your Lamp, Frames, Or Other Accessories. You Can Match It With Other Pieces To Get The Ideal Look For Your Place. 24.25" H X 14" W X 17.25" D
Specifications
| Product Dimensions: | 24.25" H x 14" W x 17.25" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Gray |
| Product Weight: | 18.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332737 |
| Product UPC: | 4512822781532 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $112.64
-65%$112.64
$39.42More Images




24" Gray End Table With Shelf By Homeroots
Show Off Your Exquisite Taste With This 24" Gray End Table With Shelf. This Table Features Quality Construction From Manufactured Wood And An Updated Monotone Color Scheme With Gray As The Main Color On Both The Top And The Base. Includes A Single Shelf For Handy Storage Or Display Space. An Ideal Location For Placing Your Snacks And Drinks, And A Place To Keep Your Lamp, Frames, Or Other Accessories. You Can Match It With Other Pieces To Get The Ideal Look For Your Place. 24.25" H X 14" W X 17.25" D
Specifications
| Product Dimensions: | 24.25" H x 14" W x 17.25" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Gray |
| Product Weight: | 18.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332737 |
| Product UPC: | 4512822781532 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Show Off Your Exquisite Taste With This 24" Gray End Table With Shelf. This Table Features Quality Construction From Manufactured Wood And An Updated Monotone Color Scheme With Gray As The Main Color On Both The Top And The Base. Includes A Single Shelf For Handy Storage Or Display Space. An Ideal Location For Placing Your Snacks And Drinks, And A Place To Keep Your Lamp, Frames, Or Other Accessories. You Can Match It With Other Pieces To Get The Ideal Look For Your Place. 24.25" H X 14" W X 17.25" D
Specifications
| Product Dimensions: | 24.25" H x 14" W x 17.25" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Gray |
| Product Weight: | 18.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332737 |
| Product UPC: | 4512822781532 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























