
24" Gold And White End Table With Two Drawers By Homeroots
Optimize Your Space And Add Some Charm To Your Room With The 24" Gold And White End Table With Two Drawers. A Gold Iron Frame Is Finished Off With A White Manufactured Wood Top That Is The Epitome Of Quality Construction And Design. Includes 2 Easy Open Drawers For Storage Of The Small Essentials. Side Tables Are A Great Way To Flank Your Sofa, Use As An Accent Next To Your Favorite Chair, Or Can Even Be Used Bedside. You Can Also Use It As An Entryway Table To Hold Your Keys. 24" H X 20" W X 16" D
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 20" W x 16" D |
| Product Material: | Metal |
| Product Base Material: | Iron |
| Product Color: | White |
| Product Weight: | 33.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 286384 |
| Product UPC: | 689211810303 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


24" Gold And White End Table With Two Drawers By Homeroots
Optimize Your Space And Add Some Charm To Your Room With The 24" Gold And White End Table With Two Drawers. A Gold Iron Frame Is Finished Off With A White Manufactured Wood Top That Is The Epitome Of Quality Construction And Design. Includes 2 Easy Open Drawers For Storage Of The Small Essentials. Side Tables Are A Great Way To Flank Your Sofa, Use As An Accent Next To Your Favorite Chair, Or Can Even Be Used Bedside. You Can Also Use It As An Entryway Table To Hold Your Keys. 24" H X 20" W X 16" D
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 20" W x 16" D |
| Product Material: | Metal |
| Product Base Material: | Iron |
| Product Color: | White |
| Product Weight: | 33.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 286384 |
| Product UPC: | 689211810303 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Optimize Your Space And Add Some Charm To Your Room With The 24" Gold And White End Table With Two Drawers. A Gold Iron Frame Is Finished Off With A White Manufactured Wood Top That Is The Epitome Of Quality Construction And Design. Includes 2 Easy Open Drawers For Storage Of The Small Essentials. Side Tables Are A Great Way To Flank Your Sofa, Use As An Accent Next To Your Favorite Chair, Or Can Even Be Used Bedside. You Can Also Use It As An Entryway Table To Hold Your Keys. 24" H X 20" W X 16" D
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 20" W x 16" D |
| Product Material: | Metal |
| Product Base Material: | Iron |
| Product Color: | White |
| Product Weight: | 33.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 286384 |
| Product UPC: | 689211810303 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























