
24" Clear Glass And Mirrored Round End Table With Shelf By Homeroots
Distinctive In Style The 24" Clear Glass And Mirrored Round End Table With Shelf Radiates A Versatile Charm. Includes A Single Shelf For Handy Storage Or Display Space. An Ideal Location For Placing Your Snacks And Drinks, And A Place To Keep Your Lamp, Frames, Or Other Accessories. You Can Also Use It As An Entryway Table To Hold Your Keys. 24" H X 20" W X 20" D
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 20" W x 20" D |
| Product Material: | Mirror, Glass, Faux Gemstones, Composite Wood |
| Product Base Material: | Mirrored |
| Product Color: | Clear |
| Product Weight: | 48.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 486343 |
| Product UPC: | 606114066712 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Assembled, Round End Table |
| Beveled Mirrored Frame & Shelf Base |
| Clear Tempered Glass Top |
| Square Leg With Faux Diamond Inlay & Tempered Clear Glass |
| Storage: Open Compartment |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $352.26
-65%$352.26
$123.29More Images




24" Clear Glass And Mirrored Round End Table With Shelf By Homeroots
Distinctive In Style The 24" Clear Glass And Mirrored Round End Table With Shelf Radiates A Versatile Charm. Includes A Single Shelf For Handy Storage Or Display Space. An Ideal Location For Placing Your Snacks And Drinks, And A Place To Keep Your Lamp, Frames, Or Other Accessories. You Can Also Use It As An Entryway Table To Hold Your Keys. 24" H X 20" W X 20" D
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 20" W x 20" D |
| Product Material: | Mirror, Glass, Faux Gemstones, Composite Wood |
| Product Base Material: | Mirrored |
| Product Color: | Clear |
| Product Weight: | 48.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 486343 |
| Product UPC: | 606114066712 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Assembled, Round End Table |
| Beveled Mirrored Frame & Shelf Base |
| Clear Tempered Glass Top |
| Square Leg With Faux Diamond Inlay & Tempered Clear Glass |
| Storage: Open Compartment |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Distinctive In Style The 24" Clear Glass And Mirrored Round End Table With Shelf Radiates A Versatile Charm. Includes A Single Shelf For Handy Storage Or Display Space. An Ideal Location For Placing Your Snacks And Drinks, And A Place To Keep Your Lamp, Frames, Or Other Accessories. You Can Also Use It As An Entryway Table To Hold Your Keys. 24" H X 20" W X 20" D
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 20" W x 20" D |
| Product Material: | Mirror, Glass, Faux Gemstones, Composite Wood |
| Product Base Material: | Mirrored |
| Product Color: | Clear |
| Product Weight: | 48.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 486343 |
| Product UPC: | 606114066712 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Assembled, Round End Table |
| Beveled Mirrored Frame & Shelf Base |
| Clear Tempered Glass Top |
| Square Leg With Faux Diamond Inlay & Tempered Clear Glass |
| Storage: Open Compartment |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























