
22" White End Table With Shelf By Homeroots
Distinctive In Style The 22" White End Table With Shelf Radiates A Versatile Charm. Made Of Manufactured Wood, The White Coloration Throughout Gives This Piece An Updated And Refreshing Look. Includes A Single Shelf For Handy Storage Or Display Space. An Ideal Location For Placing Your Snacks And Drinks, And A Place To Keep Your Lamp, Frames, Or Other Accessories. This Versatile Table Is A Great Accent For Most Any Room. 22" H X 11.75" W X 23.75" D
Specifications
| Product Dimensions: | 22" H x 11.75" W x 23.75" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Product Weight: | 16.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 333041 |
| Product UPC: | 4512822771960 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




22" White End Table With Shelf By Homeroots
Distinctive In Style The 22" White End Table With Shelf Radiates A Versatile Charm. Made Of Manufactured Wood, The White Coloration Throughout Gives This Piece An Updated And Refreshing Look. Includes A Single Shelf For Handy Storage Or Display Space. An Ideal Location For Placing Your Snacks And Drinks, And A Place To Keep Your Lamp, Frames, Or Other Accessories. This Versatile Table Is A Great Accent For Most Any Room. 22" H X 11.75" W X 23.75" D
Specifications
| Product Dimensions: | 22" H x 11.75" W x 23.75" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Product Weight: | 16.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 333041 |
| Product UPC: | 4512822771960 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Distinctive In Style The 22" White End Table With Shelf Radiates A Versatile Charm. Made Of Manufactured Wood, The White Coloration Throughout Gives This Piece An Updated And Refreshing Look. Includes A Single Shelf For Handy Storage Or Display Space. An Ideal Location For Placing Your Snacks And Drinks, And A Place To Keep Your Lamp, Frames, Or Other Accessories. This Versatile Table Is A Great Accent For Most Any Room. 22" H X 11.75" W X 23.75" D
Specifications
| Product Dimensions: | 22" H x 11.75" W x 23.75" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Product Weight: | 16.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 333041 |
| Product UPC: | 4512822771960 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























