
22" Black And Gray End Table With Drawer By Homeroots
Distinctive In Style The 22" Black And Gray End Table With Drawer Radiates A Versatile Charm. The Gray Manufactured Wood Top Of This Table Is A Nice Contrast To The High Quality, Black Metal Of The Base. Includes A Single Easy Pull Out Drawer For Handy Storage Of Life'S Little Essentials. A Great Accent On Either Side Of The Sofa Or Bed, This Adorable End Or Side Table Is Just What You Need. You Can Also Use It As An Entryway Table To Hold Your Keys. 22.25" H X 12" W X 18.25" D
Specifications
| Product Dimensions: | 22.25" H x 12" W x 18.25" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Metal |
| Product Color: | Black and Gray |
| Product Weight: | 17.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 333207 |
| Product UPC: | 4512822772608 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




22" Black And Gray End Table With Drawer By Homeroots
Distinctive In Style The 22" Black And Gray End Table With Drawer Radiates A Versatile Charm. The Gray Manufactured Wood Top Of This Table Is A Nice Contrast To The High Quality, Black Metal Of The Base. Includes A Single Easy Pull Out Drawer For Handy Storage Of Life'S Little Essentials. A Great Accent On Either Side Of The Sofa Or Bed, This Adorable End Or Side Table Is Just What You Need. You Can Also Use It As An Entryway Table To Hold Your Keys. 22.25" H X 12" W X 18.25" D
Specifications
| Product Dimensions: | 22.25" H x 12" W x 18.25" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Metal |
| Product Color: | Black and Gray |
| Product Weight: | 17.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 333207 |
| Product UPC: | 4512822772608 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Distinctive In Style The 22" Black And Gray End Table With Drawer Radiates A Versatile Charm. The Gray Manufactured Wood Top Of This Table Is A Nice Contrast To The High Quality, Black Metal Of The Base. Includes A Single Easy Pull Out Drawer For Handy Storage Of Life'S Little Essentials. A Great Accent On Either Side Of The Sofa Or Bed, This Adorable End Or Side Table Is Just What You Need. You Can Also Use It As An Entryway Table To Hold Your Keys. 22.25" H X 12" W X 18.25" D
Specifications
| Product Dimensions: | 22.25" H x 12" W x 18.25" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Metal |
| Product Color: | Black and Gray |
| Product Weight: | 17.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 333207 |
| Product UPC: | 4512822772608 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























