
21.66" X 21.66" X 22.05" Round Side Table In Black Ash Wood And Black By Homeroots
The 22" Round Side Table In Black Ash Wood And Black Is Both Perfectly Symmetrical And Distinguished. With A Black Stained Ash Veneer Top, Solid Edges, And A Black Steel Base, Let This Coffee Table Catch The Eye Of Any Wandering Guest. Prominent And Bold, While Also Graceful.
Specifications
| Product Dimensions: | 22.05" H x 21.66" W x 21.66" D |
| Product Material: | Wood |
| Product Base Material: | Steel |
| Product Color: | Black |
| Product Weight: | 13.45 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 370461 |
| Product UPC: | 4512839462196 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Stained Ash Veneer Top With Solid Edge |
| Black Steel Base |
| Plastic Glides |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $357.94
-65%$357.94
$125.28More Images





21.66" X 21.66" X 22.05" Round Side Table In Black Ash Wood And Black By Homeroots
The 22" Round Side Table In Black Ash Wood And Black Is Both Perfectly Symmetrical And Distinguished. With A Black Stained Ash Veneer Top, Solid Edges, And A Black Steel Base, Let This Coffee Table Catch The Eye Of Any Wandering Guest. Prominent And Bold, While Also Graceful.
Specifications
| Product Dimensions: | 22.05" H x 21.66" W x 21.66" D |
| Product Material: | Wood |
| Product Base Material: | Steel |
| Product Color: | Black |
| Product Weight: | 13.45 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 370461 |
| Product UPC: | 4512839462196 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Stained Ash Veneer Top With Solid Edge |
| Black Steel Base |
| Plastic Glides |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The 22" Round Side Table In Black Ash Wood And Black Is Both Perfectly Symmetrical And Distinguished. With A Black Stained Ash Veneer Top, Solid Edges, And A Black Steel Base, Let This Coffee Table Catch The Eye Of Any Wandering Guest. Prominent And Bold, While Also Graceful.
Specifications
| Product Dimensions: | 22.05" H x 21.66" W x 21.66" D |
| Product Material: | Wood |
| Product Base Material: | Steel |
| Product Color: | Black |
| Product Weight: | 13.45 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 370461 |
| Product UPC: | 4512839462196 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Stained Ash Veneer Top With Solid Edge |
| Black Steel Base |
| Plastic Glides |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























