
2-Tone Gray Upholstered Contemporary Nightstand By Homeroots
Create a centerpiece in your bedroom with this 2-Tone Gray Upholstered Contemporary Nightstand. Featuring a beautiful two-tone gray upholstery, the nightstand shows your high taste. Lifted on exposed wood feet, this upholstered collection is sure to give the piece a contemporary look and complement your bedroom decor.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 22 H x 19 W x 16 D |
| Product Material: | Polyurethane Foam |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | 2-Tone Gray PU |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285885 |
| Product UPC: | 689211805385 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Tone Gray Upholstered Contemporary Nightstand |
| Gray Upholstered Contemporary Nightstand |
| Upholstered Contemporary Nightstand |
| Tone Gray Upholstered Contemporary |
| Gray Upholstered Contemporary |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $216.96
-65%$216.96
$75.94More Images

2-Tone Gray Upholstered Contemporary Nightstand By Homeroots
Create a centerpiece in your bedroom with this 2-Tone Gray Upholstered Contemporary Nightstand. Featuring a beautiful two-tone gray upholstery, the nightstand shows your high taste. Lifted on exposed wood feet, this upholstered collection is sure to give the piece a contemporary look and complement your bedroom decor.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 22 H x 19 W x 16 D |
| Product Material: | Polyurethane Foam |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | 2-Tone Gray PU |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285885 |
| Product UPC: | 689211805385 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Tone Gray Upholstered Contemporary Nightstand |
| Gray Upholstered Contemporary Nightstand |
| Upholstered Contemporary Nightstand |
| Tone Gray Upholstered Contemporary |
| Gray Upholstered Contemporary |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Create a centerpiece in your bedroom with this 2-Tone Gray Upholstered Contemporary Nightstand. Featuring a beautiful two-tone gray upholstery, the nightstand shows your high taste. Lifted on exposed wood feet, this upholstered collection is sure to give the piece a contemporary look and complement your bedroom decor.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 22 H x 19 W x 16 D |
| Product Material: | Polyurethane Foam |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | 2-Tone Gray PU |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285885 |
| Product UPC: | 689211805385 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Tone Gray Upholstered Contemporary Nightstand |
| Gray Upholstered Contemporary Nightstand |
| Upholstered Contemporary Nightstand |
| Tone Gray Upholstered Contemporary |
| Gray Upholstered Contemporary |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























