
19" Silver Pewter Textured Starfish Wall Art By Homeroots
Bring the splendor of the sea into your space with the mesmerizing Silver Pewter Textured Starfish Wall Art. With its deep distressed pewter silver finish, this resin starfish it will add an interesting and textural beachy tropical tone and style to your space. Hang one or more in your entryway, living room or office to add a coastal touch to the room. 19" x 19" x 2"
Specifications
| Product Dimensions: | 19" H x 19" W x 2" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Finish: | Pewter |
| Product Material: | Resin |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401229 |
| Product UPC: | 808230095441 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






19" Silver Pewter Textured Starfish Wall Art By Homeroots
Bring the splendor of the sea into your space with the mesmerizing Silver Pewter Textured Starfish Wall Art. With its deep distressed pewter silver finish, this resin starfish it will add an interesting and textural beachy tropical tone and style to your space. Hang one or more in your entryway, living room or office to add a coastal touch to the room. 19" x 19" x 2"
Specifications
| Product Dimensions: | 19" H x 19" W x 2" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Finish: | Pewter |
| Product Material: | Resin |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401229 |
| Product UPC: | 808230095441 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring the splendor of the sea into your space with the mesmerizing Silver Pewter Textured Starfish Wall Art. With its deep distressed pewter silver finish, this resin starfish it will add an interesting and textural beachy tropical tone and style to your space. Hang one or more in your entryway, living room or office to add a coastal touch to the room. 19" x 19" x 2"
Specifications
| Product Dimensions: | 19" H x 19" W x 2" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Finish: | Pewter |
| Product Material: | Resin |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401229 |
| Product UPC: | 808230095441 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























