
19" Brown Wood and Black Metal Frame Wall Mirror By Homeroots
19" Brown Wood and Black Metal Double Frame Wall Mirror is a mix of modern farmhouse meets industrial. This updated casual mirror has a round double frame crafted from dark stained natural wood and black iron that creates an industrial chic accent for your space. The frame adds dimension and interest to your space while the simple round mirrored glass will enhance your space as it reflects light and shape. 19" x 19" x 1".
Specifications
| Product Dimensions: | 19.25" H x 19.25" W x 1.25" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Mango Wood |
| Product Style: | Farmhouse |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 376406 |
| Product UPC: | 4512822894195 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $162.26
-65%$162.26
$56.79More Images




19" Brown Wood and Black Metal Frame Wall Mirror By Homeroots
19" Brown Wood and Black Metal Double Frame Wall Mirror is a mix of modern farmhouse meets industrial. This updated casual mirror has a round double frame crafted from dark stained natural wood and black iron that creates an industrial chic accent for your space. The frame adds dimension and interest to your space while the simple round mirrored glass will enhance your space as it reflects light and shape. 19" x 19" x 1".
Specifications
| Product Dimensions: | 19.25" H x 19.25" W x 1.25" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Mango Wood |
| Product Style: | Farmhouse |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 376406 |
| Product UPC: | 4512822894195 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
19" Brown Wood and Black Metal Double Frame Wall Mirror is a mix of modern farmhouse meets industrial. This updated casual mirror has a round double frame crafted from dark stained natural wood and black iron that creates an industrial chic accent for your space. The frame adds dimension and interest to your space while the simple round mirrored glass will enhance your space as it reflects light and shape. 19" x 19" x 1".
Specifications
| Product Dimensions: | 19.25" H x 19.25" W x 1.25" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Mango Wood |
| Product Style: | Farmhouse |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 376406 |
| Product UPC: | 4512822894195 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























