
19" Black Marble Round End Table By Homeroots
Distinctive In Style The 19" Black Marble Round End Table Radiates A Versatile Charm. The Black Coloration Runs Throughout This Good Looking Iron And Marble Table. A Great Accent On Either Side Of The Sofa Or Bed, This Adorable End Or Side Table Is Just What You Need. You Can Match It With Other Pieces To Get The Ideal Look For Your Place. 19" H X 19" W X 24" D
Specifications
| Product Dimensions: | 19" H x 19" W x 24" D |
| Product Material: | MARBLE |
| Product Base Material: | Iron |
| Product Color: | Black |
| Product Weight: | 60.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 493251 |
| Product UPC: | 606114078616 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Each Table Is Unique |
| Features A Black Marble Round Tabletop Surface. |
| Table Is Ideal Next To A Sofa Or Armchair |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $232.99
-65%$232.99
$81.55More Images




19" Black Marble Round End Table By Homeroots
Distinctive In Style The 19" Black Marble Round End Table Radiates A Versatile Charm. The Black Coloration Runs Throughout This Good Looking Iron And Marble Table. A Great Accent On Either Side Of The Sofa Or Bed, This Adorable End Or Side Table Is Just What You Need. You Can Match It With Other Pieces To Get The Ideal Look For Your Place. 19" H X 19" W X 24" D
Specifications
| Product Dimensions: | 19" H x 19" W x 24" D |
| Product Material: | MARBLE |
| Product Base Material: | Iron |
| Product Color: | Black |
| Product Weight: | 60.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 493251 |
| Product UPC: | 606114078616 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Each Table Is Unique |
| Features A Black Marble Round Tabletop Surface. |
| Table Is Ideal Next To A Sofa Or Armchair |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Distinctive In Style The 19" Black Marble Round End Table Radiates A Versatile Charm. The Black Coloration Runs Throughout This Good Looking Iron And Marble Table. A Great Accent On Either Side Of The Sofa Or Bed, This Adorable End Or Side Table Is Just What You Need. You Can Match It With Other Pieces To Get The Ideal Look For Your Place. 19" H X 19" W X 24" D
Specifications
| Product Dimensions: | 19" H x 19" W x 24" D |
| Product Material: | MARBLE |
| Product Base Material: | Iron |
| Product Color: | Black |
| Product Weight: | 60.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 493251 |
| Product UPC: | 606114078616 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Each Table Is Unique |
| Features A Black Marble Round Tabletop Surface. |
| Table Is Ideal Next To A Sofa Or Armchair |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























