
18" X 21" X 35" Dark Oak Black Wood Side Chair Set2 By Homeroots
The Kaelyn Chairs With Intricate Design Will Be A Great Completion To Any Dining Collection. Adorable X-Shaped Metal Accent On The Backrest Adds Special Mid-Century Flair To The Overall Design Of This Dining Chair. Its Featured In Wooden Seats With Flared Legs And Finished In Dark Oak Veneer.
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 18" W x 21" D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Dark Oak & Black |
| Product Weight: | 24.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 374188 |
| Product UPC: | 4512839431611 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood, Metal, Wood Veneer, Composite Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



18" X 21" X 35" Dark Oak Black Wood Side Chair Set2 By Homeroots
The Kaelyn Chairs With Intricate Design Will Be A Great Completion To Any Dining Collection. Adorable X-Shaped Metal Accent On The Backrest Adds Special Mid-Century Flair To The Overall Design Of This Dining Chair. Its Featured In Wooden Seats With Flared Legs And Finished In Dark Oak Veneer.
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 18" W x 21" D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Dark Oak & Black |
| Product Weight: | 24.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 374188 |
| Product UPC: | 4512839431611 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood, Metal, Wood Veneer, Composite Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Kaelyn Chairs With Intricate Design Will Be A Great Completion To Any Dining Collection. Adorable X-Shaped Metal Accent On The Backrest Adds Special Mid-Century Flair To The Overall Design Of This Dining Chair. Its Featured In Wooden Seats With Flared Legs And Finished In Dark Oak Veneer.
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 18" W x 21" D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Dark Oak & Black |
| Product Weight: | 24.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 374188 |
| Product UPC: | 4512839431611 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood, Metal, Wood Veneer, Composite Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy























