
18' X 20' X 23' Walnut And Sandy Black Particle Board End Table By Homeroots
This end table is creatively crafted to bring an awesome scenery to your living room. It comes with exciting features that make it a versatile piece. This rectangular leg table can serve as a perfect pedestal to place your table clock or flower vase apart from being a piece on which you can have your morning coffee in the bedroom. Our end table comes in warm walnut finish with metal sloped legs in sandy black finish.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 18in W x 20in D x 23in H |
| Product Material: | Particleboard |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut and Sandy Black |
| Top Color: | Walnut |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 318980 |
| Product UPC: | 614486164448 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Particle Board End Table |
| Walnut Sandy Black Particle Board |
| Board End Table |
| Black Particle Board End Table |
| 18 20 23 Walnut Sandy |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $301.53
-65%$301.53
$105.54More Images




18' X 20' X 23' Walnut And Sandy Black Particle Board End Table By Homeroots
This end table is creatively crafted to bring an awesome scenery to your living room. It comes with exciting features that make it a versatile piece. This rectangular leg table can serve as a perfect pedestal to place your table clock or flower vase apart from being a piece on which you can have your morning coffee in the bedroom. Our end table comes in warm walnut finish with metal sloped legs in sandy black finish.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 18in W x 20in D x 23in H |
| Product Material: | Particleboard |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut and Sandy Black |
| Top Color: | Walnut |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 318980 |
| Product UPC: | 614486164448 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Particle Board End Table |
| Walnut Sandy Black Particle Board |
| Board End Table |
| Black Particle Board End Table |
| 18 20 23 Walnut Sandy |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This end table is creatively crafted to bring an awesome scenery to your living room. It comes with exciting features that make it a versatile piece. This rectangular leg table can serve as a perfect pedestal to place your table clock or flower vase apart from being a piece on which you can have your morning coffee in the bedroom. Our end table comes in warm walnut finish with metal sloped legs in sandy black finish.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 18in W x 20in D x 23in H |
| Product Material: | Particleboard |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut and Sandy Black |
| Top Color: | Walnut |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 318980 |
| Product UPC: | 614486164448 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Particle Board End Table |
| Walnut Sandy Black Particle Board |
| Board End Table |
| Black Particle Board End Table |
| 18 20 23 Walnut Sandy |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























