
18 Inches Curved Padded Dining Chair With Angled Legs Brown And Black By Benzara
Comfort meets transitional style with this Dining Chair that comes with a contoured seat and curved padded backrest. Constructed sturdily from the combination of plywood and metal, it is sure to add a ravishing flair to any decor setting.
Specifications
| Product Dimensions: | 29 H x 22 W x 21.5 L |
| Product Material: | Metal, Solid Wood and Fabric |
| Product Color: | Brown and Black |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM236370 |
| Product UPC: | 192551600089 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Dining Chair |
| Offers contoured seat |
| Curved padded backrest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $700.01
-65%$700.01
$245.00More Images




18 Inches Curved Padded Dining Chair With Angled Legs Brown And Black By Benzara
Comfort meets transitional style with this Dining Chair that comes with a contoured seat and curved padded backrest. Constructed sturdily from the combination of plywood and metal, it is sure to add a ravishing flair to any decor setting.
Specifications
| Product Dimensions: | 29 H x 22 W x 21.5 L |
| Product Material: | Metal, Solid Wood and Fabric |
| Product Color: | Brown and Black |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM236370 |
| Product UPC: | 192551600089 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Dining Chair |
| Offers contoured seat |
| Curved padded backrest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Comfort meets transitional style with this Dining Chair that comes with a contoured seat and curved padded backrest. Constructed sturdily from the combination of plywood and metal, it is sure to add a ravishing flair to any decor setting.
Specifications
| Product Dimensions: | 29 H x 22 W x 21.5 L |
| Product Material: | Metal, Solid Wood and Fabric |
| Product Color: | Brown and Black |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM236370 |
| Product UPC: | 192551600089 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Dining Chair |
| Offers contoured seat |
| Curved padded backrest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























