
17.5" Jumbo Faux Crystal Silver Pear Sculpture By Homeroots
The XL Crystal Silver Pear is an Elegant Statement Piece on any Tabletop. This Faceted Accessory with many Sparkling Crystals Accentuates this Sculpture. This Pear is a Beautiful Addition to any Decor.
Specifications
| Product Dimensions: | 17.5" H x 10.5" W x 10.5" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | Resin |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 379772 |
| Product UPC: | 4512822858081 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $99.96
-65%$99.96
$34.99More Images

17.5" Jumbo Faux Crystal Silver Pear Sculpture By Homeroots
The XL Crystal Silver Pear is an Elegant Statement Piece on any Tabletop. This Faceted Accessory with many Sparkling Crystals Accentuates this Sculpture. This Pear is a Beautiful Addition to any Decor.
Specifications
| Product Dimensions: | 17.5" H x 10.5" W x 10.5" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | Resin |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 379772 |
| Product UPC: | 4512822858081 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The XL Crystal Silver Pear is an Elegant Statement Piece on any Tabletop. This Faceted Accessory with many Sparkling Crystals Accentuates this Sculpture. This Pear is a Beautiful Addition to any Decor.
Specifications
| Product Dimensions: | 17.5" H x 10.5" W x 10.5" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | Resin |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 379772 |
| Product UPC: | 4512822858081 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























