
16" White Particleboard Open Shelving TV Stand By Homeroots
Practical, Space Saving, And Good Looking, This 16" White Particleboard Open Shelving Tv Stand Is A Versatile Media Storage Solution. To Add To The Versatility, This Piece Features Open Non-Concealed Storage That Can Be Used For Not Only Storage But Display As Well. Ideal For Tv Placement And Storage In Your Living Room, Bedroom Or Office. 19.75" H X 15.5" W X 42" D
Specifications
| Product Dimensions: | 19.75" H x 15.5" W x 42" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Color: | White |
| Product Weight: | 32.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332879 |
| Product UPC: | 4512822771106 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



16" White Particleboard Open Shelving TV Stand By Homeroots
Practical, Space Saving, And Good Looking, This 16" White Particleboard Open Shelving Tv Stand Is A Versatile Media Storage Solution. To Add To The Versatility, This Piece Features Open Non-Concealed Storage That Can Be Used For Not Only Storage But Display As Well. Ideal For Tv Placement And Storage In Your Living Room, Bedroom Or Office. 19.75" H X 15.5" W X 42" D
Specifications
| Product Dimensions: | 19.75" H x 15.5" W x 42" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Color: | White |
| Product Weight: | 32.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332879 |
| Product UPC: | 4512822771106 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Practical, Space Saving, And Good Looking, This 16" White Particleboard Open Shelving Tv Stand Is A Versatile Media Storage Solution. To Add To The Versatility, This Piece Features Open Non-Concealed Storage That Can Be Used For Not Only Storage But Display As Well. Ideal For Tv Placement And Storage In Your Living Room, Bedroom Or Office. 19.75" H X 15.5" W X 42" D
Specifications
| Product Dimensions: | 19.75" H x 15.5" W x 42" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Color: | White |
| Product Weight: | 32.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332879 |
| Product UPC: | 4512822771106 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























