
16" Dark Brown Particleboard Open Shelving TV Stand By Homeroots
Create The Ultimate Blend Of Style, Function, And Design With This 16" Dark Brown Particleboard Open Shelving Tv Stand. To Add To The Versatility, This Piece Features Open Non-Concealed Storage That Can Be Used For Not Only Storage But Display As Well. Convert Your Room Into A Special Place With Your Favorite Collectibles And Tv Accessories That Is Suitable For Living Room, Bedroom, Or Office. 19.75" H X 15.5" W X 42" D
Specifications
| Product Dimensions: | 19.75" H x 15.5" W x 42" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Color: | Dark Brown |
| Product Weight: | 32.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332880 |
| Product UPC: | 4512822774817 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



16" Dark Brown Particleboard Open Shelving TV Stand By Homeroots
Create The Ultimate Blend Of Style, Function, And Design With This 16" Dark Brown Particleboard Open Shelving Tv Stand. To Add To The Versatility, This Piece Features Open Non-Concealed Storage That Can Be Used For Not Only Storage But Display As Well. Convert Your Room Into A Special Place With Your Favorite Collectibles And Tv Accessories That Is Suitable For Living Room, Bedroom, Or Office. 19.75" H X 15.5" W X 42" D
Specifications
| Product Dimensions: | 19.75" H x 15.5" W x 42" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Color: | Dark Brown |
| Product Weight: | 32.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332880 |
| Product UPC: | 4512822774817 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Create The Ultimate Blend Of Style, Function, And Design With This 16" Dark Brown Particleboard Open Shelving Tv Stand. To Add To The Versatility, This Piece Features Open Non-Concealed Storage That Can Be Used For Not Only Storage But Display As Well. Convert Your Room Into A Special Place With Your Favorite Collectibles And Tv Accessories That Is Suitable For Living Room, Bedroom, Or Office. 19.75" H X 15.5" W X 42" D
Specifications
| Product Dimensions: | 19.75" H x 15.5" W x 42" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Color: | Dark Brown |
| Product Weight: | 32.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332880 |
| Product UPC: | 4512822774817 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























