
15" Tiffany Style Blue Floral Table Lamp By Homeroots
This 15" Tiffany Style Blue Floral Table Lamp will instantly brighten up your living room. You can tell right away that this is a lovely work of art. The lamp is made up of several hand-cut glass pieces fused together to create an unquestionably magnificent masterpiece. At the bottom, a dark brown resin base with a floral shape at the bottom gives a nice touch. 9" x 13" x 15"
Specifications
| Product Dimensions: | 9" H x 13" W x 15" D |
| Product Color: | Multi-Color |
| Product Material: | Stained Glass, Metal |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 478127 |
| Product UPC: | 606114647546 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $116.88
-65%$116.88
$40.91More Images






15" Tiffany Style Blue Floral Table Lamp By Homeroots
This 15" Tiffany Style Blue Floral Table Lamp will instantly brighten up your living room. You can tell right away that this is a lovely work of art. The lamp is made up of several hand-cut glass pieces fused together to create an unquestionably magnificent masterpiece. At the bottom, a dark brown resin base with a floral shape at the bottom gives a nice touch. 9" x 13" x 15"
Specifications
| Product Dimensions: | 9" H x 13" W x 15" D |
| Product Color: | Multi-Color |
| Product Material: | Stained Glass, Metal |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 478127 |
| Product UPC: | 606114647546 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This 15" Tiffany Style Blue Floral Table Lamp will instantly brighten up your living room. You can tell right away that this is a lovely work of art. The lamp is made up of several hand-cut glass pieces fused together to create an unquestionably magnificent masterpiece. At the bottom, a dark brown resin base with a floral shape at the bottom gives a nice touch. 9" x 13" x 15"
Specifications
| Product Dimensions: | 9" H x 13" W x 15" D |
| Product Color: | Multi-Color |
| Product Material: | Stained Glass, Metal |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 478127 |
| Product UPC: | 606114647546 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























