
15" Gold Pineapple Faux Crystal Sculpture By Homeroots
Sparkle and shine all day long with the International Sign of Welcome, this 15" Gold Pineapple Faux Crystal Sculpture. An elegant and exciting statement piece this gorgeous medium size pineapple will light up the room. The shimmering faux crystals and silver base make this a sparkling and special accessory for your tabletop, dresser, hutch, or mantle. 15" x 8" x 8"
Specifications
| Product Dimensions: | 15" H x 8" W x 8" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Material: | Wood, Manufactured |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 379771 |
| Product UPC: | 4512822858098 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $75.63
-65%$75.63
$26.47More Images


15" Gold Pineapple Faux Crystal Sculpture By Homeroots
Sparkle and shine all day long with the International Sign of Welcome, this 15" Gold Pineapple Faux Crystal Sculpture. An elegant and exciting statement piece this gorgeous medium size pineapple will light up the room. The shimmering faux crystals and silver base make this a sparkling and special accessory for your tabletop, dresser, hutch, or mantle. 15" x 8" x 8"
Specifications
| Product Dimensions: | 15" H x 8" W x 8" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Material: | Wood, Manufactured |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 379771 |
| Product UPC: | 4512822858098 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Sparkle and shine all day long with the International Sign of Welcome, this 15" Gold Pineapple Faux Crystal Sculpture. An elegant and exciting statement piece this gorgeous medium size pineapple will light up the room. The shimmering faux crystals and silver base make this a sparkling and special accessory for your tabletop, dresser, hutch, or mantle. 15" x 8" x 8"
Specifications
| Product Dimensions: | 15" H x 8" W x 8" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Material: | Wood, Manufactured |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 379771 |
| Product UPC: | 4512822858098 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























