
14" Gray Round Modern Spiral Wall Art By Homeroots
Our medium 14" Gray Round Modern Spiral Wall Art features a captivating simple spiral in a modern and contemporary design that will put a tantalizing visual effect on your entire home setting. Made of sandstone mixed with glass accents this spiral on a circular plate shaped wall art is sure to please. Coordinate with the other sizes or use on its own as a unique and special wall decoration. 14" x 1" x 14"
They are made of sandstone with glass accents.
Specifications
| Product Dimensions: | 14" H x 1" W x 14" D |
| Product Color: | Gray |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Sandstone |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274931 |
| Product UPC: | 689805005627 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $143.16
-65%$143.16
$50.11More Images

14" Gray Round Modern Spiral Wall Art By Homeroots
Our medium 14" Gray Round Modern Spiral Wall Art features a captivating simple spiral in a modern and contemporary design that will put a tantalizing visual effect on your entire home setting. Made of sandstone mixed with glass accents this spiral on a circular plate shaped wall art is sure to please. Coordinate with the other sizes or use on its own as a unique and special wall decoration. 14" x 1" x 14"
They are made of sandstone with glass accents.
Specifications
| Product Dimensions: | 14" H x 1" W x 14" D |
| Product Color: | Gray |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Sandstone |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274931 |
| Product UPC: | 689805005627 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Our medium 14" Gray Round Modern Spiral Wall Art features a captivating simple spiral in a modern and contemporary design that will put a tantalizing visual effect on your entire home setting. Made of sandstone mixed with glass accents this spiral on a circular plate shaped wall art is sure to please. Coordinate with the other sizes or use on its own as a unique and special wall decoration. 14" x 1" x 14"
They are made of sandstone with glass accents.
Specifications
| Product Dimensions: | 14" H x 1" W x 14" D |
| Product Color: | Gray |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Sandstone |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274931 |
| Product UPC: | 689805005627 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























